XH311HG-II45E
Seiko Instruments, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XH311HG-II45E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XH311HG-II45E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XH311HG-II45E |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments, Inc. |
| Description | CAP 20MF 3.3V SURFACE MOUNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 3.3V |
|---|---|
| Tolerance: | - |
| Termination: | SMD (SMT) Tabs |
| Size / Dimension: | 0.150" Dia (3.80mm) |
| Series: | XH-HG |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | Coin, Wide Terminals - Opposite Sides |
| Other Names: | 728-1063-1 XH311HGII45E |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 60°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Detailed Description: | 20mF (EDLC) Supercapacitor 3.3V Coin, Wide Terminals - Opposite Sides |
| Capacitance: | 20mF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XH311HG-II45E, use the request quote form to request XH311HG-II45E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XH311HG-II45E.The price and lead time for XH311HG-II45E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XH311HG-II45E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

