XGB
Excelsys Technologies Ltd.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XGB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XGB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XGB |
|---|---|
| Manufacturer | Excelsys Technologies Ltd. |
| Description | CONFG DC PWR MOD 24V(19.2-26.4V) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $98.91 | $81.16 | $76.087 | |||
| 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |||
| $71.014 | $69.746 | $68.478 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 24V (19.2 ~ 26.4 V) |
|---|---|
| User Configuration: | Configurator |
| Type: | DC Output Module |
| Series: | powerMods |
| Power (Watts): | 200W |
| Other Names: | 633-1297 XGB-ND |
| Number of Outputs: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Remote On/Off, User Adjustable |
| Detailed Description: | 24V (19.2 ~ 26.4 V) 200W AC DC Configurable Power Supply Module |
| Current - Output (Max): | 8.3A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XGB, use the request quote form to request XGB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XGB.The price and lead time for XGB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XGB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

