XG7C
Excelsys Technologies Ltd.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XG7C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XG7C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XG7C |
|---|---|
| Manufacturer | Excelsys Technologies Ltd. |
| Description | CONFIG DC PWR MOD 24V (5-28V) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $105.40 | $86.48 | $81.075 | |||
| 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |||
| $75.67 | $74.318 | $72.967 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 24V (5 ~ 28 V) |
|---|---|
| User Configuration: | Configurator |
| Type: | DC Output Module |
| Series: | powerMods |
| Power (Watts): | 120W |
| Other Names: | 633-1282 XG7-T XG7-T-ND |
| Number of Outputs: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Conformal Coating, Remote On/Off, User Adjustable |
| Detailed Description: | 24V (5 ~ 28 V) 120W AC DC Configurable Power Supply Module |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XG7C, use the request quote form to request XG7C pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XG7C.The price and lead time for XG7C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XG7C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

