XG-2102CA 700.0000M-LGRN
Epson
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XG-2102CA 700.0000M-LGRN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XG-2102CA 700.0000M-LGRN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XG-2102CA 700.0000M-LGRN |
|---|---|
| Manufacturer | Epson |
| Description | OSC SO 700MHZ LVDS SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.845 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Type: | SO (SAW) |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Series: | XG-2102CA |
| RoHS Status: | RoHS Compliant |
| Ratings: | - |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Output: | LVDS |
| Other Names: | XG-2102CA 700.0000M-LGRN-ND XG-2102CA700.0000M-LGRN |
| Operating Temperature: | -5°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Function: | Enable/Disable |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency: | 700MHz |
| Detailed Description: | 700MHz SO (SAW) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
| Current - Supply (Max): | 30mA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | 15mA |
| Base Resonator: | Crystal |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XG-2102CA 700.0000M-LGRN, use the request quote form to request XG-2102CA 700.0000M-LGRN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XG-2102CA 700.0000M-LGRN.The price and lead time for XG-2102CA 700.0000M-LGRN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XG-2102CA 700.0000M-LGRN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

