XDMYK100A
SunLED
XDMYK100A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XDMYK100A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. XDMYK100A
Manufacturer SunLED
Description DISPLAY 101.2MM YELLOW 1DIGIT CA
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Wavelength - Peak:590nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):7.8V
Size / Dimension:4.803" H x 3.543" W x 0.591" D (122.00mm x 90.00mm x 15.00mm)
Series:-
Power Dissipation (Max):150mW
Packaging:Tube
Package / Case:10-DIP (4.210", 107.00mm)
Number of Characters:1
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Millicandela Rating:140mcd
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Display Type:7-Segment
Digit/Alpha Size:3.98" (101.20mm)
Detailed Description:Character LED Display Module Yellow 7-Segment 1 Character Common Anode 7.8V 10mA 4.803" H x 3.543" W x 0.591" D (122.00mm x 90.00mm x 15.00mm) 10-DIP (4.210", 107.00mm)
Current - Test:10mA