XCVU095-2FFVB1760E
Xilinx
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XCVU095-2FFVB1760E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. XCVU095-2FFVB1760E
Manufacturer Xilinx
Description FPGA Virtex UltraScale Family 1176000 Cells 20nm Technology 0.95V 1760-Pin FCBGA Tray
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 84 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:0.922 V ~ 0.979 V
Total RAM Bits:62259200
Supplier Device Package:1760-FCBGA (42.5x42.5)
Series:Virtex® UltraScale™
Package / Case:1760-BBGA, FCBGA
Operating Temperature:0°C ~ 100°C (TJ)