XCL101C341ER-G
Torex Semiconductor Ltd.
XCL101C341ER-G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XCL101C341ER-G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. XCL101C341ER-G
Manufacturer Torex Semiconductor Ltd.
Description DC DC CONVERTER 3.4V 0.3W
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:3.4V
Voltage - Input (Min):0.9V
Voltage - Input (Max):5.5V
Type:Non-Isolated PoL Module
Supplier Device Package:CL-2025-02
Size / Dimension:0.10" L x 0.08" W x 0.04" H (2.5mm x 2.0mm x 1.0mm)
Series:XCL101
Package / Case:6-TDFN Exposed Pad
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:-
Detailed Description:Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 3.4V 100mA 0.9V - 5.5V Input
Current - Output (Max):100mA