XC4VLX40-10FF1148C
Xilinx
XC4VLX40-10FF1148C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XC4VLX40-10FF1148C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. XC4VLX40-10FF1148C
Manufacturer Xilinx
Description FPGA Virtex-4 LX Family 41472 Cells 90nm (CMOS) Technology 1.2V 1148-Pin FC-BGA
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 192 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.14 V ~ 1.26 V
Total RAM Bits:1769472
Supplier Device Package:1148-FCPBGA (35x35)
Series:Virtex®-4 LX
Package / Case:1148-BBGA, FCBGA
Operating Temperature:0°C ~ 85°C (TJ)