XC2C256-6FTG256C
Xilinx
XC2C256-6FTG256C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XC2C256-6FTG256C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. XC2C256-6FTG256C
Manufacturer Xilinx
Description CPLD CoolRunner -II Family 6K Gates 256 Macro Cells 256MHz 0.18um (CMOS) Technology 1.8V 256-Pin FTBGA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 574 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Supply - Internal:1.7 V ~ 1.9 V
Supplier Device Package:256-FTBGA (17x17)
Series:CoolRunner II
Programmable Type:In System Programmable
Packaging:Tray
Package / Case:256-LBGA
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)