XBP24-BWIT-002
Digi International
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XBP24-BWIT-002 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. XBP24-BWIT-002
Manufacturer Digi International
Description RF TXRX MODULE 802.15.4 WIRE ANT
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:3 V ~ 3.4 V
Utilized IC / Part:-
Series:XBee-Pro® ZNet 2.5
Serial Interfaces:UART
Sensitivity:-102dBm
RF Family/Standard:802.15.4
Protocol:Zigbee®
Power - Output:17dBm
Packaging:Bulk
Package / Case:Module
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Modulation:DSSS
Memory Size:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Frequency:2.4GHz
Data Rate:250kbps
Current - Transmitting:295mA
Current - Receiving:45mA