WW3FT4R00
Stackpole Electronics, Inc.
WW3FT4R00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WW3FT4R00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. WW3FT4R00
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 4 OHM 3W 1% AXIAL
(In US Dollars)
2000 pcs6000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Series:WW
Resistance:4 Ohms
Power (Watts):3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:WW 3 4 1% R
WW34FRTR
WW34FRTR-ND
WW3FT4R00TR
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:4 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound