WW1JTR150
Stackpole Electronics, Inc.
WW1JTR150
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WW1JTR150 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. WW1JTR150
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 0.15 OHM 1W 5% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±90ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)
Series:WW
Resistance:150 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:WW 1 0.15 5% R