WR9QG2667CCPNNAR6B
GlobTek, Inc.
WR9QG2667CCPNNAR6B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WR9QG2667CCPNNAR6B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. WR9QG2667CCPNNAR6B
Manufacturer GlobTek, Inc.
Description 40W, 15V 2.66A, WALL PLUG-IN, .2
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 60 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Output:15V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:1.71" L x 2.91" W x 1.39" H (43.5mm x 74.0mm x 35.3mm)
Series:-
Region Utilized:International
Power (Watts):40W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Other Names:1939-1546
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Input Connector:Multi-Blade (Sold Separately)
Form:Wall Mount
Efficiency:Level VI
Detailed Description:15V 40W AC/DC External Wall Mount Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):2.66A
Cord Length:47.2" (1.20m)