WMF4P68K-F
Cornell Dubilier Electronics
WMF4P68K-F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WMF4P68K-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. WMF4P68K-F
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC AXIAL
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:200V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.819" Dia x 1.748" L (20.80mm x 44.40mm)
Series:WMF
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:338-3229
WMF4P68K-F-ND
WMF4P68KF
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polyester
Detailed Description:0.68µF Film Capacitor 200V 400V Polyester Axial
Capacitance:0.68µF