WM075-1950-D5
ICCNexergy (Inventus Power)
WM075-1950-D5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WM075-1950-D5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. WM075-1950-D5
Manufacturer ICCNexergy (Inventus Power)
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 8W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:-
Voltage - Output:5V
Voltage - Input:108 ~ 132 VAC
Size / Dimension:-
Series:WM
Region Utilized:North America
Power (Watts):7.5W
Polarization:-
Output Connector:DIN, 5 Pin
Other Names:EPS143
WM075-1950
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:-
Input Type:Fixed Blade
Input Connector:NEMA 1-15P
Form:Wall Mount
Efficiency:-
Detailed Description:5V 7.5W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):1.5A