WLA26P-34162100A00
SICK
WLA26P-34162100A00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WLA26P-34162100A00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. WLA26P-34162100A00
Manufacturer SICK
Description SEN PHT NPN/PNP LO/DO 18M
Lead Free Status / RoHS Status
In stock 3 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:10 V ~ 30 V
Series:W26
Sensing Method:Retroreflective
Sensing Distance:0' ~ 59.10' (0 ~ 18m)
Response Time:500µs
Output Configuration:Push-Pull, NPN/PNP
Other Names:1218823
Operating Temperature:-40°C ~ 60°C
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Light Source:Red (635nm)
Ingress Protection:IP66, IP67
Connection Method:Cable with Connector
Cable Length:10.630" (270.00mm)