WFH330L75RJE
Ohmite
WFH330L75RJE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WFH330L75RJE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. WFH330L75RJE
Manufacturer Ohmite
Description RES CHAS MNT 75 OHM 5% 330W
(In US Dollars)
25 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:11.024" L x 2.008" W (280.00mm x 51.00mm)
Series:WFH
Resistance:75 Ohms
Power (Watts):330W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Rectangular Case
Operating Temperature:-40°C ~ 220°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.496" (12.60mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:75 Ohms ±5% 330W Wirewound Chassis Mount Resistor