WFH330L10RK
Ohmite
WFH330L10RK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WFH330L10RK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. WFH330L10RK
Manufacturer Ohmite
Description RES CHAS MNT 10 OHM 10% 330W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:11.024" L x 2.008" W (280.00mm x 51.00mm)
Series:WFH
Resistance:10 Ohms
Power (Watts):330W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Rectangular Case
Operating Temperature:-40°C ~ 220°C
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.496" (12.60mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:10 Ohms ±10% 330W Wirewound Chassis Mount Resistor