WFH330L100J
Ohmite
WFH330L100J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WFH330L100J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. WFH330L100J
Manufacturer Ohmite
Description RES CHAS MNT 100 OHM 5% 330W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:11.024" L x 2.008" W (280.00mm x 51.00mm)
Series:WFH
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):330W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Rectangular Case
Operating Temperature:-40°C ~ 220°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.496" (12.60mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:100 Ohms ±5% 330W Wirewound Chassis Mount Resistor