WD2F144WB1R300
JAE Electronics, Inc.
WD2F144WB1R300
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WD2F144WB1R300 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. WD2F144WB1R300
Manufacturer JAE Electronics, Inc.
Description CONN RCPT PC SIDE 144POS SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 600 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
300 pcs600 pcs900 pcs1500 pcs
Data sheet
Series:WD2
Pitch:0.020" (0.50mm)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Other Names:670-2454-2
Number of Rows:2
Number of Positions:148 (144 + 4 Power)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mated Stacking Heights:17.9mm
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Height Above Board:0.457" (11.60mm)