WAU200-600-S
Triad Magnetics
WAU200-600-S
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WAU200-600-S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. WAU200-600-S
Manufacturer Triad Magnetics
Description AC/AC WALL MNT ADAPTER 20V 600MA
(In US Dollars)
504 pcs
Data sheet
Voltage - Output:20VAC
Voltage - Input:120VAC
Size / Dimension:1.89" L x 2.36" W x 3.15" H (48.0mm x 60.0mm x 80.0mm)
Series:WAU200
Region Utilized:North America
Power (Watts):12W
Output Connector:Screw Terminal
Operating Temperature:-10°C ~ 50°C
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Fixed Blade
Input Connector:NEMA 1-15P
Form:Wall Mount
Efficiency:Level VI
Detailed Description:20VAC 600mA AC/AC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input
Current - Output (Max):600mA