W58-XB1C4A-15
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy W58-XB1C4A-15 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. W58-XB1C4A-15
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description CIR BRKR THRM
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:250V
Series:W58
Other Names:6-1423695-0
W58XB1C4A15
Number of Poles:1
Mounting Type:Panel Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Illumination Voltage (Nominal):-
Illumination:-
Current Rating:15A