W3F11A4718AT1F
AVX Corporation
W3F11A4718AT1F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy W3F11A4718AT1F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. W3F11A4718AT1F
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP FEEDTHRU 470PF 100V 1206
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:-20%, +50%
Thread Size:-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Other Names:478-11175-2
W3F11A4718AT1F-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:-
Height (Max):0.050" (1.27mm)
Detailed Description:470pF Feed Through Capacitor 100V 300mA 600 mOhm 1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
DC Resistance (DCR) (Max):600 mOhm
Current:300mA
Capacitance:470pF