W3A41C103MAT2F
AVX Corporation
W3A41C103MAT2F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy W3A41C103MAT2F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. W3A41C103MAT2F
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP ARRAY 10000PF 100V X7R 0612
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Series:IPC
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0612 (1632 Metric)
Number of Capacitors:4
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.053" (1.35mm)
Dielectric Material:Ceramic
Detailed Description:10000pF Isolated Capacitor 4 Array 100V X7R 0612 (1632 Metric)
Circuit Type:Isolated
Capacitance:10000pF