W2A2ZC473MAT2A
AVX Corporation
W2A2ZC473MAT2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy W2A2ZC473MAT2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. W2A2ZC473MAT2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP ARRAY 0.047UF 10V X7R 0508
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Series:IPC
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0508 (1220 Metric)
Number of Capacitors:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.037" (0.94mm)
Dielectric Material:Ceramic
Detailed Description:0.047µF Isolated Capacitor 2 Array 10V X7R 0508 (1220 Metric)
Circuit Type:Isolated
Capacitance:0.047µF