W1A25A300KAT2A
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy W1A25A300KAT2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. W1A25A300KAT2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP ARRAY 30PF 50V NP0 0504
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Series:IPC
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0504 (1410 Metric)
Number of Capacitors:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.66mm)
Dielectric Material:Ceramic
Detailed Description:30pF Isolated Capacitor 2 Array 50V C0G, NP0 0504 (1410 Metric)
Circuit Type:Isolated
Capacitance:30pF