VTP145SUF
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VTP145SUF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VTP145SUF
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description PTC RESET FUSE 16V 1.45A STRAP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Max:16V
Type:Polymeric
Time to Trip:5s
Thickness (Max):0.028" (0.70mm)
Size / Dimension:0.811" L x 0.197" W (20.60mm x 5.00mm)
Series:PolySwitch®, VTP
Resistance - Post Trip (R1) (Max):105 mOhms
Resistance - Initial (Ri) (Min):30 mOhms
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Strap
Other Names:RF0219-000
Operating Temperature:-
Mounting Type:User Defined
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Detailed Description:Polymeric PTC Resettable Fuse 16V 1.45A Ih User Defined Strap
Current - Trip (It):3.1A
Current - Max:100A
Current - Hold (Ih) (Max):1.45A