VSSR2401391JTF
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VSSR2401391JTF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VSSR2401391JTF
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES ARRAY 23 RES 390 OHM 24SSOP
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:24-SSOP
Size / Dimension:0.341" L x 0.154" W (8.66mm x 3.91mm)
Series:VSSR
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):390
Power Per Element:100mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:23
Number of Pins:24
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.069" (1.76mm)
Detailed Description:390 Ohm ±5% 100mW Power Per Element Bussed 23 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)