VSFB18CI032G-100
Virtium Technology Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VSFB18CI032G-100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VSFB18CI032G-100
Manufacturer Virtium Technology Inc.
Description 1.8" 5MM
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:5V
Type:SATA III
Speed - Write:-
Speed - Read:-
Size / Dimension:78.25mm x 54.00mm x 5.00mm
Series:StorFly® 18
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Memory Size:30GB
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Form Factor:1.8"
Detailed Description:Solid State Drive (SSD) 30GB SATA III FLASH - NAND (MLC) 1.8" 5V