VS-ST330S04P0PBF
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VS-ST330S04P0PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VS-ST330S04P0PBF
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description SCR 400V 520A TO-118
(In US Dollars)
6 pcs
Data sheet
Voltage - On State (Vtm) (Max):1.52V
Voltage - Off State:400V
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):3V
Supplier Device Package:TO-209AE (TO-118)
Series:-
SCR Type:Standard Recovery
Packaging:Bulk
Package / Case:TO-209AE, TO-118-4, Stud
Other Names:VSST330S04P0PBF
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Chassis, Stud Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:SCR 400V 520A Standard Recovery Chassis, Stud Mount TO-209AE (TO-118)
Current - On State (It (RMS)) (Max):520A
Current - On State (It (AV)) (Max):330A
Current - Off State (Max):50mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):7570A, 7920A
Current - Hold (Ih) (Max):600mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):200mA