VS-32CTQ030S-M3
Electro-Films (EFI) / Vishay
VS-32CTQ030S-M3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VS-32CTQ030S-M3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VS-32CTQ030S-M3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE SCHOTTKY 30V 15A TO263AB
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:490mV @ 15A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30V
Supplier Device Package:TO-263AB
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Diode Type:Schottky
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Detailed Description:Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 30V 15A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Current - Reverse Leakage @ Vr:1.75mA @ 30V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):15A