VS-30WQ03FN-M3
Electro-Films (EFI) / Vishay
VS-30WQ03FN-M3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VS-30WQ03FN-M3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VS-30WQ03FN-M3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE SCHOTTKY DPAK
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:450mV @ 3A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30V
Supplier Device Package:TO-252, (D-Pak)
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Series:-
Packaging:Tube
Package / Case:TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Other Names:VS30WQ03FNM3
Operating Temperature - Junction:-40°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Diode Type:Schottky
Detailed Description:Diode Schottky 30V 3.5A Surface Mount TO-252, (D-Pak)
Current - Reverse Leakage @ Vr:2mA @ 30V
Current - Average Rectified (Io):3.5A