VS-12TQ035STRRPBF
Electro-Films (EFI) / Vishay
VS-12TQ035STRRPBF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VS-12TQ035STRRPBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VS-12TQ035STRRPBF
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE SCHOTTKY 35V 15A D2PAK
(In US Dollars)
800 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:560mV @ 15A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):35V
Supplier Device Package:D2PAK
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diode Type:Schottky
Detailed Description:Diode Schottky 35V 15A Surface Mount D2PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr:1.75mA @ 35V
Current - Average Rectified (Io):15A
Capacitance @ Vr, F:900pF @ 5V, 1MHz