VPP28-360-B
Triad Magnetics
VPP28-360-B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VPP28-360-B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VPP28-360-B
Manufacturer Triad Magnetics
Description XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE
(In US Dollars)
60 pcs
Data sheet
Weight:0.53 lb (240.4g)
Voltage - Secondary (Full Load):Parallel 14V, Series 28V
Voltage - Primary:115V, 230V
Voltage - Isolation:4000Vrms
Type:Laminated Core
Termination Style:PC Pin
Size / Dimension:47.63mm L x 39.67mm W
Series:PC Mount: World Series™
Secondary Winding(s):Dual
Primary Winding(s):Dual
Power - Max:10 VA
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):34.93mm
Current - Output (Max):Parallel 720mA, Series 360mA