VMMK-3603-BLKG
Broadcom
VMMK-3603-BLKG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VMMK-3603-BLKG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VMMK-3603-BLKG
Manufacturer Broadcom
Description RF Amp Chip Single GP 6GHz 5V 2-Pin SMD Bag
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 2891 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3 V ~ 5 V
Test Frequency:5GHz
Supplier Device Package:0402
Series:-
RF Type:802.16 WiMAX
Packaging:Strip
Package / Case:0402 (1005 Metric)
P1dB:-
Other Names:516-2528
VMMK-3603-BLKG-ND
VMMK3603BLKG
Noise Figure:1.5dB
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Gain:16.8dB
Frequency:1GHz ~ 6GHz
Detailed Description:RF Amplifier IC 802.16 WiMAX 1GHz ~ 6GHz 0402
Current - Supply:36mA