VLZ20-GS08
Electro-Films (EFI) / Vishay
VLZ20-GS08
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VLZ20-GS08 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VLZ20-GS08
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE ZENER 20V 500MW SOD80
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):20V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.5V @ 200mA
Series:Automotive, AEC-Q101
Power - Max:500mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SOD-80 Variant
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Impedance (Max) (Zzt):28 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 20V 500mW Surface Mount SOD-80 QuadroMELF