VLM40E-48-T
ERP Power
VLM40E-48-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VLM40E-48-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VLM40E-48-T
Manufacturer ERP Power
Description LED DRVR CV AC/DC 48V 830MA
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Output:48V
Voltage - Input (Min):120VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Type:Constant Voltage
Topology:AC DC Converter
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.12" L x 0.78" W x 0.78" H (130.0mm x 19.8mm x 19.8mm)
Series:VLM40
Ratings:IP20
Power (Watts):40W
Other Names:1800-1141
VLM40W-48-T
Operating Temperature:90°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Efficiency:93%
Dimming:-
Detailed Description:830mA 48V Constant Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):830mA