VLC5020T-3R3N
TDK Corporation
VLC5020T-3R3N
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VLC5020T-3R3N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VLC5020T-3R3N
Manufacturer TDK
Description Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz 2.9A 71mOhm DCR T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 194 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Shielding:Shielded
Series:VLC
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:Nonstandard
Other Names:445-6516-6
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:3.3µH
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:3.3µH Shielded Wirewound Inductor 2.4A 71 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):71 mOhm Max
Current Rating:2.4A
Current - Saturation:2.4A