VL53L1CBV0FY/1
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VL53L1CBV0FY/1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VL53L1CBV0FY/1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VL53L1CBV0FY/1 |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | Proximity Sensor, Digital, -20To85Deg C Rohs Compliant: Yes |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.774 | $4.31 | $3.887 | $3.803 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.6 V ~ 3.5 V |
|---|---|
| Voltage - Output Difference (Typ) @ Distance: | - |
| Voltage - Output (Typ) @ Distance: | - |
| Series: | FlightSense™ |
| Sensing Distance: | 157.480" (4m) |
| Output Type: | I²C |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Detailed Description: | Optical Sensor 157.480" (4m) I²C Output |
| Base Part Number: | VL53L1X |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VL53L1CBV0FY/1, use the request quote form to request VL53L1CBV0FY/1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VL53L1CBV0FY/1.The price and lead time for VL53L1CBV0FY/1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VL53L1CBV0FY/1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation




