VL-EPU-4562-ECP-16
VersaLogic Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VL-EPU-4562-ECP-16 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VL-EPU-4562-ECP-16 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VL-EPU-4562-ECP-16 |
|---|---|
| Manufacturer | VersaLogic Corporation |
| Description | EMBEDDED PROCESSING UNIT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2,718.01 | |||||
Specifications
Data sheet
| Watchdog Timer: | Yes |
|---|---|
| Video Outputs: | LVDS, Mini Display Port |
| USB: | USB 2.0 (4), USB 3.0 (2) |
| Storage Interface: | SATA, Mini PCIe/mSATA, microSD |
| Speed: | 2.8GHz |
| Size / Dimension: | 3.74" x 4.92" (95mm x 125mm) |
| Series: | Blackbird |
| RS-232 (422, 485): | 4 |
| RAM Capacity/Installed: | 16GB/16GB |
| Power (Watts): | 21.6W |
| Other Names: | 1241-1367 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Cores: | 4 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Form Factor: | - |
| Expansion Site/Bus: | - |
| Ethernet: | 10/100/1000 Mbps (2) |
| Digital I/O Lines: | 24 |
| Core Processor: | Intel Core i7 |
| Cooling Type: | Heat plate |
| Analog Input:Output: | 8:4 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VL-EPU-4562-ECP-16, use the request quote form to request VL-EPU-4562-ECP-16 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VL-EPU-4562-ECP-16.The price and lead time for VL-EPU-4562-ECP-16 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VL-EPU-4562-ECP-16.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

