VL-EPU-3310-EDP
VersaLogic Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VL-EPU-3310-EDP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VL-EPU-3310-EDP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VL-EPU-3310-EDP |
|---|---|
| Manufacturer | VersaLogic Corporation |
| Description | CPU E3845 1.91GHZ 4GB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1,209.01 | |||||
Specifications
Data sheet
| Watchdog Timer: | Yes |
|---|---|
| Video Outputs: | LVDS |
| USB: | USB 2.0 (4) |
| Storage Interface: | SATA, eMMC, MicroSD, Mini PCIe |
| Speed: | 1.91GHz |
| Size / Dimension: | 2.17" x 3.31" (55mm x 84mm) |
| Series: | Hawk |
| RS-232 (422, 485): | 2 |
| RAM Capacity/Installed: | 4GB/4GB |
| Power (Watts): | 6.80W |
| Other Names: | 1241-1272 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Cores: | 4 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Form Factor: | EPU |
| Expansion Site/Bus: | - |
| Ethernet: | GbE |
| Digital I/O Lines: | - |
| Core Processor: | Atom E3845 |
| Cooling Type: | Heat plate |
| Analog Input:Output: | 0:0 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VL-EPU-3310-EDP, use the request quote form to request VL-EPU-3310-EDP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VL-EPU-3310-EDP.The price and lead time for VL-EPU-3310-EDP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VL-EPU-3310-EDP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

