VL-EPU-3310-EBP
VersaLogic Corporation
VL-EPU-3310-EBP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VL-EPU-3310-EBP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VL-EPU-3310-EBP
Manufacturer VersaLogic Corporation
Description CPU E3827 1.75GHZ 2GB
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 8 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs
Data sheet
Watchdog Timer:Yes
Video Outputs:LVDS
USB:USB 2.0 (4)
Storage Interface:SATA, eMMC, MicroSD, Mini PCIe
Speed:1.75GHz
Size / Dimension:2.17" x 3.31" (55mm x 84mm)
Series:Hawk
RS-232 (422, 485):2
RAM Capacity/Installed:2GB/2GB
Power (Watts):6.20W
Other Names:1241-1271
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C