VL-EPM-V4E
VersaLogic Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VL-EPM-V4E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VL-EPM-V4E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VL-EPM-V4E |
|---|---|
| Manufacturer | VersaLogic Corporation |
| Description | PC/104-PLUS,ET, VIDEO, 8 MB VRAM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Watchdog Timer: | - |
|---|---|
| Video Outputs: | LVDS, VGA |
| Video Core: | SiS Volari Z9M. 64-bit 2D graphics engine |
| USB: | - |
| Size / Dimension: | 3.6" x 3.8" (90mm x 96mm) |
| Series: | - |
| Power (Watts): | 1.48W |
| Other Names: | 1241-1070 VLEPMV4E |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Video Card/Module |
| Form Factor: | PC/104-Plus |
| Expansion Site/Bus: | PC/104-Plus |
| Ethernet: | - |
| Digital I/O Lines: | - |
| Cooling Type: | Heat Sink |
| Analog Input:Output: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VL-EPM-V4E, use the request quote form to request VL-EPM-V4E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VL-EPM-V4E.The price and lead time for VL-EPM-V4E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VL-EPM-V4E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

