VL-621/DN
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VL-621/DN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VL-621/DN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VL-621/DN |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | BATT LITH 3V 1.5MAH COIN 6.8MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.48 | $4.034 | $3.586 | $3.138 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 2400 pcs | |||
| $2.869 | $2.689 | $2.393 | |||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.27g |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 3V |
| Termination Style: | SMD (SMT) Tab |
| Standard Charge Time: | - |
| Standard Charge Current: | 200µA |
| Size / Dimension: | 0.27" Dia x 0.09" H (6.8mm x 2.2mm) |
| Shipping Info: | Due to restrictions, only ground shipment is allowed. |
| Series: | VL621 |
| Other Names: | P048 Q717352 VL621-F9D VL621-F9D-ND VL621-F9DE VL621DN |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Discharge Rate: | 10µA |
| Detailed Description: | Coin, 6.8mm 3V Lithium Battery Rechargeable (Secondary) 1.5mAh |
| Capacity: | 1.5mAh |
| Battery Chemistry: | Lithium |
| Battery Cell Size: | Coin, 6.8mm |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VL-621/DN, use the request quote form to request VL-621/DN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VL-621/DN.The price and lead time for VL-621/DN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VL-621/DN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

