VL-2320/VCN
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VL-2320/VCN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VL-2320/VCN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VL-2320/VCN |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.94 | $5.347 | $4.753 | $4.159 | ||
| 400 pcs | 800 pcs | 1200 pcs | 2800 pcs | ||
| $3.802 | $3.565 | $3.172 | $2.979 | ||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 2.7g |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 3V |
| Termination Style: | PC Pin (Vertical Mount) |
| Standard Charge Time: | - |
| Standard Charge Current: | 2mA |
| Size / Dimension: | 0.91" Dia x 0.08" H (23.0mm x 2.0mm) |
| Shipping Info: | Due to restrictions, only ground shipment is allowed. |
| Series: | VL2320 |
| Other Names: | P084 VL2320-1VC VL2320-1VCE VL2320VCN |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Discharge Rate: | 100µA |
| Detailed Description: | Coin, 23.0mm 3V Lithium Battery Rechargeable (Secondary) 30mAh |
| Capacity: | 30mAh |
| Battery Chemistry: | Lithium |
| Battery Cell Size: | Coin, 23.0mm |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VL-2320/VCN, use the request quote form to request VL-2320/VCN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VL-2320/VCN.The price and lead time for VL-2320/VCN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VL-2320/VCN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


