VJ5601M868MXBSR
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ5601M868MXBSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VJ5601M868MXBSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VJ5601M868MXBSR |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | RF ANT 868MHZ CHIP SOLDER SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| VSWR: | - |
|---|---|
| Termination: | Solder |
| Series: | - |
| Return Loss: | -3dB |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Other Names: | 720-1277-2 |
| Number of Bands: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Height (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Gain: | 1.73dBi |
| Frequency Range: | 800MHz ~ 940MHz |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 868MHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 868MHz Chip RF Antenna 800MHz ~ 940MHz 1.73dBi Solder Surface Mount |
| Applications: | - |
| Antenna Type: | Chip |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VJ5601M868MXBSR, use the request quote form to request VJ5601M868MXBSR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VJ5601M868MXBSR.The price and lead time for VJ5601M868MXBSR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VJ5601M868MXBSR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


