VJ2225Y683KXGAT
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ2225Y683KXGAT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VJ2225Y683KXGAT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VJ2225Y683KXGAT |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP CER 0.068UF 1KV X7R 2225 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.56 | $2.067 | $1.579 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Thickness (Max): | 0.086" (2.18mm) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Size / Dimension: | 0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm) |
| Series: | VJ |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 2225 (5763 Metric) |
| Other Names: | 720-1173-6 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 0.068µF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric) |
| Capacitance: | 0.068µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VJ2225Y683KXGAT, use the request quote form to request VJ2225Y683KXGAT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VJ2225Y683KXGAT.The price and lead time for VJ2225Y683KXGAT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VJ2225Y683KXGAT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

