VJ2220Y472KXUSTX1
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ2220Y472KXUSTX1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VJ2220Y472KXUSTX1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VJ2220Y472KXUSTX1 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Description | Cap Ceramic Suppression X1/Y2 0.0047uF 250VAC X7R 10% Pad SMD 2220 125C T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.333 | $1.204 | $1.086 | $1.062 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 250V |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Thickness (Max): | 0.086" (2.18mm) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Size / Dimension: | 0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm) |
| Series: | VJ |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2220 (5750 Metric) |
| Other Names: | 720-1575-2 VJ2220Y472KXUSTX1-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 4700pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) |
| Capacitance: | 4700pF |
| Applications: | Safety |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VJ2220Y472KXUSTX1, use the request quote form to request VJ2220Y472KXUSTX1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VJ2220Y472KXUSTX1.The price and lead time for VJ2220Y472KXUSTX1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VJ2220Y472KXUSTX1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
