VJ1825A910KBAAT4X
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ1825A910KBAAT4X
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1825A910KBAAT4X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ1825A910KBAAT4X
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 91PF 50V NP0 1825
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Series:VJ OMD
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination, High Voltage
Detailed Description:91pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
Capacitance:91pF