VJ1812Y222JXGAT
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ1812Y222JXGAT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1812Y222JXGAT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ1812Y222JXGAT
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 2200PF 1KV X7R 1812
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:VJ
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:2200pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Capacitance:2200pF